Fantasea C55G SEL90M28G Lens Gear
HomeStore
-65%
The Story
The C55G SEL90M28G Lens Gear enables using the focus ring of the Sony FE 90 mm f2.8 Macro G OSS Lens (SEL90M28G).
Important Notice:
This setup is NOT compatible with the Fantasea FA6000 Housing for Sony a6000.
Specifications
  • Material: PLA
  •  Dimensions (diameter x height): 100 x 53 mm / 3.94 x 2.09 inch
  • Weight: 48 g / 1.7 oz
  • Included in package: lens gear and stopper
  • Manufacturer’s warranty
Description
Important Notice:
Specifications
  • Material: PLA