Zen DP-100-N120T 100mm Fisheye Macro Dome Port for Nauticam/Tokina 10-17
HomeStore
The Story
Zen Underwater DP-100 100mm Fisheye Dome Port for Nauticam
So you think you need a huge dome port to take advantage of your fisheye lens? Think again!
Zen Underwater has developed a 100mm (4") dome port that produces stunning wide angle results with the Nikkor 10.5mm and the ever popular Tokina 10-17mm.
Also available for Subal and Sea & Sea housings. Other mounts are in development.
Depth rating - 100M
Description
Depth rating - 100M
Zen DP-100-N120T 100mm Fisheye Macro Dome Port for Nauticam/Tokina 10-17 | Reef Photo & Video